שלושה מסטיקים עולים שני ש"ח.
נוכל לחשב כמה עולים ארבעה מסטיקים כך:
2 / 3 = 0.66
0.66 * 4 = 2.64
חמש כמוסות מלטונין עולות שבע וחצי ש"ח.
נוכל לחשב כמה עולות 12 כמוסות מלטונין כך:
7.5 / 5 = 1.5
1.5 * 12 = 18
בשני המקרים חישבנו את המחיר ליחידה אחת מתוך מחיר עיקרי לכמה יחידות — ואז הכפלנו את המחיר ליחידה במספר היחידות הרצוי וקיבלנו מחיר משני לכמה יחידות.